Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimu vládly Holice, zklamáním je Třemošnice

Pardubicko - Fotbalový přebor Pardubického kraje ukončil svoji podzimní část. Patnáct odehraných kol nabídlo fanouškům mnoho zajímavých událostí a položilo základy pro napínavé jarní pokračování soutěže.

V čele přezimují Holice a je to v každém případě zaslouženě. Dlouho se tamní fotbalisté prezentovali jako suveréni, v závěru podzimu se jejich pevný krok změnil v klopýtání, nicméně čtyřbodový náskok na nejvyšší pozici jim zůstal. Za Holicemi se nacházejí Svitavy, které se na druhé místo vyšvihly i přesto, že start do sezony nebyl v jejich podání nikterak zářivý. Ale zlepšeným závěrem očekávání splnily. To lze říci také o Vysokém Mýtu, které je další dva body zpět. Do popředí tabulky se počítalo i s Českou Třebovou, která může jen litovat, že jako jeden ze dvou týmů prohrála s poslední Třemošnicí. Jinak na tom mohla být ještě lépe než s mankem sedmi bodů za podzimním půlmistrem.
V tabulce následují dvě příjemná překvapení: Žamberk, který se na jaře zachraňoval, zaujal na podzim kvalitními a stabilními výkony. Průběžně šestý je nejlepší z nováčků KP a že je to Cerekvice nad Loučnou, to určitě není žádná senzace. Tento celek se po třech postupech v řadě neztratil ani mezi krajskou elitou. V silném středu tabulky se s 22 body nacházejí Polička, kterou o lepší příčky připravila skutečnost, že ani jednou nevyhrála venku, a další novic z Moravské Třebové, který také dělal svým fanouškům po většinu času radost.
Devátá Choceň se delší dobu trápila, ale výtečným závěrem vylepšila svoje umístění i bodové konto. Chrudimské béčko prakticky po celý podzim střídalo lepší chvíle s horšími. A to už jsme v pásmu týmů, které se budou na jaře starat o setrvání v soutěži. A to proto, že z přeboru určitě přímo sestoupí poslední dva celky konečné tabulky a čtrnáctý sehraje baráž s jedním z mužstev z I. A třídy. A Chrudim má na čtrnáctý Dobříkov jen tři body k dobru. Shodných 19 bodů si uhrály Lanškroun (ten při skóre 14:13 z patnácti utkání) a Hlinsko, což je pro fotbalisty z Vysočiny zklamání. O dva body za touto dvojicí jsou Litomyšl, které se povedl podzimní finiš, a Dobříkov, který jako tradičně sázel především na body získané na domácím stadionu.

Na závěr dvě rozčarování z Chrudimska. Nováčka z Heřmanova Městce srazila na patnáctou příčku nejhorší defenziva s 39 obdrženými góly. A v táboře Třemošnice, loňské štiky přeboru, se na podzim cosi zvrtlo. Ani dvojitá výměna na postu trenéra nepomohla zamrzlý motor nastartovat a cesta k záchraně bude složitá. Kostky pro jaro jsou vrženy. Přes zimu se však v jednotlivých klubech může udát ledacos. Někdo se dá do kupy, jiného postihnou potíže a 45 bodů, o něž se ještě bude bojovat, může všechno změnit.


Zajímavosti krajského přeboru


- Celkem padlo na podzim 341 gólů, což je průměr 2,8 branky na zápas. Domácí zaznamenali 220 tref do černého, hosté skórovali ve 121 případech.
- Nejvíce branek padlo v pátém kole kole 32.
- Nejméně gólů fotbalisté přichystali v sedmém kole 15.
- Nejvíce branek padlo v utkáních: Česká Třebová Litomyšl a Hlinsko Litomyšl (5:2), Heřmanův Městec Holice (2:5), Chrudim B Heřmanův Městec (6:1).
- Rekordní výsledek podzimu: Chrudim B Heřmanův Městec (6:1). Dále: Vysoké Mýto Dobříkov (5:0), Cerekvice nad Loučnou Holice (0:5).
- Pět výher venku v řadě získaly Holice. Stalo se tak v prvních pěti venkovních zápasech sezony.
- Třikrát po sobě Holice zvítězily venku, když vstřelily pět branek (Hlinsko, Heřmanův Městec, Čerekvice nad Loučnou).
- Nejrychlejší gól podzimu zaznamenal Aleš Bednář (Litomyšl). Proti Moravské Třebové udeřil již v 19. vteřině.
- Střelecká rarita v podání Bednáře. Do sítě Moravské Třebové se trefil čtyřikrát během dvanácti minut. Stejný počet branek dal také Marek Čermák ze Svitav při výhře 4:0 v České Třebové.
- Divácký zájem o krajský přebor: 120 zápasů zhlédlo 19 031 příznivců. Průměr 159 na zápas.

Zlatá kopačka

1.
Myšák (Česká Třebová) 12
2. 3. M. Stejskal (Polička) 11, Černík (Žamberk) 11
4. Kopecký (Chrudim B) 10
5. 7. Ručka (Holice) 8, Jeřábek (Holice) 8, Čermák (Svitavy) 8

Převzato z Chrudimského deníku 22. 11. 2011