Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články podzim 2014

.

KP dospělých (15. kolo) - Těsná prohra. 

vloženo 17. 11. 2014    10:25 h.

ObrazekDospělí 16. 11. s mužstvem TJ Svitavy.
TJ Svitavy - ŽSK Třemošnice - 1 : 0 (1:0)
Branky : 18. J. Chlup
 
S hosty do Svitav dorazila i početná skupinka jejich fanynek a příznivců a hrálo se tak za skvělé atmosféry, kdy oba tábory hnaly své hráče dopředu. 
 V bojovném a vyrovnaném utkání začali o něco lépe domácí když ve 12. minutě střílel asi nejnebezpečnější hráč domácích Ehrenberger nad. Naši hráči odpověděli střelou za vápnem Menšíkem (který se vrátil do základní sestavy po dlouhém zranění). V 18. minutě udeřili domácí když neslanou nemastnou střelu hráče domácích Petrily dorazil Jakub Chlup - 1 : 0. Od této chvíle se střídaly šance na obou stranách,  29. minutě dostal přeslou nahrávku po centru O. Rychnovského na malé vápno Kvíčala, ale z otočky trefil domácího golmana který vyrazil na roh. Ve 33. minutě domácí Ehrenberger nezpracoval centr Auersvald chytil. A ve 42. minutě domácí špatnou rozehrávku vystihl Menšík a postupoval sám na brankaře, ale volil nahrávku na O. Vančuru která se mu nepovedla a vše skončilo střelou vedle.
 Druhý poločas se opět odehrál v bojovném a útočném duchu. Domácí hrozili hlavně hráčem Ehrenbergerem který měl šanci v 51. a 66. minutě, ale střílel vedle. Naše šance přišla v 85. minutě, ale na přihrávku od Kováče střídající Petr Šindelář nedosáhl a domácí obránce odkopl do bezpečí.

Rozhodčí : Beneš - Pavlas, Saňák - delegát Honl

Svitavy : Kavalír - Horák, Kroulík, Chlup (89. Mikolín), Kubík - Jukl, Ovad, Ehrenberger, Veselý - Čížek, Petrila

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský, Kunášek (76. P. Šindelář), Kalina, Culek - V. Petr (54. Kováč), Král, J. Vančura, Kvíčala (76. Krátký) - Menšík (61. Filip), O. Vančura         


.

KP dospělých (14. kolo) - Domácí výhra. 

vloženo 9. 11. 2014    10:25 h.

ObrazekDospělí 8. 11. s mužstvem TJ Lanškroun.
ŽSK Třemošnice - TJ Lanškroun - 3 : 2 (2:2)
Branky : 4. O. Vančura, 19. Šebek, 72. Kunášek (P) - 9. Skalický, 29. Knápek
 
Poslední domácí vystoupení naši hráči zvládli a zaslouženě si připisují tři body. Vítězství nebylo vůbec jednoduché, protože se u nás představil asi nejlepší tým, který k nám na podzim zavítal. Rychlý, agresivní a výborný na balonu. O to více je potřeba si tohoto vítězství považovat.
 Utkání začalo jak jinak nežli rychlým gólem Ondry Vančury již ve 4. minutě. Na hlavu mu posadil přesný míč Míra Šindelář. Hosté odpověděli v 9. minutě vyrovnávajícím gólem opět hlavou. Po rohovém kopu se prosadil Skalický. V 19. minutě po standartní situaci propadl míč k Jirkovi Šebkovi a ten se v těchto situacích nemílí - 2:1. Netrvalo dlouho a hosté opět korigují výsledek na 2:2. Knápek z hranice šestnáctky ve 29. minutě prostřelil našeho brankaře. Trochu smolný gól, protože míč rozehraný těsně před půlící čarou trefil soupeře a od něho se odrazil za záda všech našich obránců, kde si již zkušený Knápek poradil. Poločas skončil - 2:2.
  Ve druhém polocasu si naši hráči vytvořili mírnou převahu a chtěli zápas rozhodnout. Dobře hrající a organizovaní hosté však našim hráčům dovolili skórovat pouze s penalty. Ta byla dle mnohých hostujícíh hráčů diskutabilní, ale nejblíže k ní měl čárový rozhodčí, a ten faul na Honzu Vančuru potvrdil. Exekutor Jirka Kunášek zkušeně pokutový kop proměnil. O výsledek jsme se strachovali až do konce utkání. Hlavně po situaci v 79. minutě, když Knápek zcela sám před našim brankařem snad ze 7 metrů bránu vysoko přestřelil a po vyloučení (2x ŽK) Zdeňka Schneiderwinda v 87. minutě.
   Naši hráči se s podzimní sezónou rozloučili šestým vyhraným utkáním v řadě doma. Bohužel jsme se ovšem rozloučili i s Jirkou Šebkem, který na svoje přání ukončil aktivní činnost. Avizoval to již před sezónou. Za jeho práci a přístup mu náleží ohromné poděkování a přání všeho nejlepšího jak v rodinném životě, tak i v pracovním. Jirko děkujem !!!  Pozitivní v tomto utkání bylo i to, že se na hřišti - sice jen na jednu minutu - mihl již uzdravený střelec Robert Menšík.

ŽK : 3 : 2
ČK : 1 : 0
Rohodčí : Raplík - Štěrba, Trocha - delegát Machala
Diváci : 100

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský (80. V. Petr), Kunášek, Kalina, Culek - V. Rychnovský, M. Šindelář (61. Schneiderwind), J. Vančura, Kvíčala (82. Filip) - Šebek (90. Menšík), O. Vančura

Lanškroun : Wendlig - Skalický, Daniel, Karlík, Jung - Popelář, Hostovský (76. Marek), Savych, Novák, Smrkal - Fait, Knápek


Ohlas :
"Tajně jsem si přál tři body a to se splnilo. Kluci bojují a hrají fotbal. Za tuto poctivou práci byli opět po zásluze odměněni a mužstvo je díky tomu v tabulce tam, kde je. Po špatném vstupu do soutěže (3 prohry v řadě) se obdivuhodně zvedli, mužsvo se stabilizovalo a postupně si "sedlo". Poslední utkání do Svitav si jedeme pořádně užít včetně mnoha fanoušků. Ve hře jsou ještě tři body. Třeba se nějaký bodík podaří domácím ukrást. Bohužel již bez Jirky Šebka, ktrerý je v tomto termínu služebně zaneprázdněn a v sobotu ukončil aktivní činnost. Za vše mu patří ohromné poděkování"         

.

KP dospělých (13. kolo) - Domácí výhra. 

vloženo 2. 11. 2014    10:25 h.

ObrazekDospělí 1. 11. s mužstvem 1. FC Žamberk.
ŽSK Třemošnice - 1. FC Žamberk - 1 : 0 (1:0)
Branky : 8. O. Vančura,
 
Další domácí zápas se silným mužstvem Žamberka jsme zvládli na jedničku a připsali si tři důležité body.
 Utkání začalo zostra a našim hráčům se povedl v 8. minutě vstřelit gól Ondrou Vančurou. Veliký podíl na něm má Pavel Kalina, který z pozice krajního obránce na tento gól nahrával. A jak se ukázalo, byl to gól jediný.Celý první poločas se hrála taktická a nesmlouvavá bitva. 
  Do druhého polčasu vstoupili naši hráči s předsevzetím pojistit vedení. Nejblíže k tomu měl ve 48. minutě Filip Kvíčala. Ten ovšem z jedenácti metrů přestřelil odkrytou branku soupeře. V 53. minutě zahrozili hosté samostatným nájezdem Davida Bredy. Toho se našim ovšem povedlo ve velkém čtverci spacifikovat a zažehnat vstřelení branky. V 55. minutě se řítil sám na brankaře Honza Vančura. Hostům se ovšem povedlo stejně jako v předchozím případě domácím, a šanci zažehnali. V 60. minutě po standartní situaci trefili hosté břevno dobře chytajícího Auersvalda. V 64. minutě postupuje sám na brankaře Jirka Šebek - neúspěšně. V 67. minutě tentýž hráč mířil těsně mimo tyče. Další ohromnou šanci zastavuje Jirkovi Šebkovi praporek rozhodčího Štěpánka - nepřesně vyhodnocený outside.
  Nicméně k zisku tří bodů stačil gól vstřelený z 8. minutěy - paráda !!! Pochvalu zaslouží celý kolektiv. Několik hráčů hraje se zraněními a všichni už očekáváme konec podzimní části. Musím ještě dodat, že utkání řídila hodně nepřesně trojice rozhodčích.

Žk : 1:3
Rozhodčí : Bleša - Smitka, Štěpánek - delégát Šimek
Diváků : 120

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský (74. Kováč), Kunášek (79. Filip), Culek, Kalina - M. Šindelář, Kvíčala, Král, O. Vančura (61. V. Petr) - J. Vančura, Šebek

Žamberk : Martinovský - Franke, Hrabík, Kotyza (55. Hruška), Molnár (67. Palyakov) - Hruška (67. Trejnar), Janč, Trnka, Breda - Čada, Dvořák (87. Koryta)

Ohlas :
"Na domácím hřišti se nám na rozdíl od předešlých let začíná dařit. A před posledním domácím utkáním s druhým Lanškrounem to nechci zakřiknout. Mimo smolné prohry, když "čochtnutý" balón černocha Zakoka doplachtil v utkání s Hlinskem za Auersvaldova záda, jsme pokaždé bodovali, z toho pětkrát naplno. V tomto utkání šli naši kluci za vítězstvím více nežli hráči Žamberka. Soupeře musím pochválit hlavně za kvalitu některých individualit a za to, že chtěli hrát fotbal. Velice dobrý celek. Ale naši hráči na soupeře byli dobře připraveni. To dokumentuje jedna standartní situace zahrávaná hosty. Jejich "rohovou" specialitu naši dobře znali a lehce ji přečetli. Výkon ostatních účastníků nechci komentovat.          

.

KP dospělých (1. k. - dohr.) - Domácí výhra. 

vloženo 28. 10. 2014    20:25 h.

ObrazekDospělí 28. 10. s mužstvem SK Pardubičky.
ŽSK Třemošnice - SK Pardubičky - 3 : 1 (3:0)
Branky : 1. O. Vančura, 23. a 35. J. Vančura - 71. Brus
 

Ve vloženém kole Tlapnet Krajského přeboru dospělých ve sváteční úterý přivítali pod Lichnicí třemošničtí předposlední tým tabulky SK Pardubičky.
 První půli odehráli domácí soustředěně. Samozřejmě tomu pomohla 13. sekunda, kdy hned po rozehrávce akci Šebek, J. Vančura, O. Vančura posledně jmenovaný zblízka prostřelil bývalého spoluhráče, brankaře Vlčka v brance hostí - 1:0. Ti však ve 12. minutě díky skvělému zákroku domácího gólmana nevyrovnali z tutovky kapitánem Mrázem. Ve 23. minutě zvýšil vedení domácích J. Vančura opět po akci zprava - 2:0. V 35. minutě navýšil skore již na - 3:0 opět J. Vančura po přihrávce Šebka. Domácí Auersvald pak udržel čisté poločasové konto, když ve 42. minutě vychytal robinsonádou hostujícího Koppa. Domácí byli lepším týmem a naprosto zaslouženě o poločase vedou.

Druhá půle však domácí nepochopitelně nezastihla v oslnivé formě... Zbytečné ztráty míče a chyby nejen v obraně dostávaly hosty do hry a kdyby v 65. minutě po naprosto zbytečném faulu Krále hosté proměnili pokutový kop (Jiráský vysoko nad... ), mohlo se utkání vyvíjet i jinak. Přesto díky zvýšené aktivitě hosté branku vstřelili, když v 71. minutě po nenápadné akci hlavou do protipohybu domácího gólmana nakonec uzavřel skore Brus - 3:1. Hned o dvě minuty později však hosté nastřelili břevno a o další tři měli opět velkou šanci ! V poslední desetiminutovce se hra již vyrovnala, ale i tak si domácí během druhé části koledovali minimálně o snížení na rozdíl jedné branky...

Za hru předváděnou v první půli si domácí výhru snad i zaslouží, ale ta druhá byla možná i díky několikerému střídání místy rozháraná a zmatečná. V příštím zápase, tedy v sobotu 1.11. doma proti Žamberku, by výkon především ze druhé půle nejspíš stačit nemusel !

Rozhodčí : Schmeiser, Mrázek, Šlor
Bez karet, 120 diváků

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský (62. Filip), Kunášek, Culek, Kalina (69. Petr) - O. Vančura, M. Šindelář (62. Kováč ), Kvíčala (78. Krátký), Král (69. P. Šindelář) - Šebek, J. Vančura

Pardubičky : Vlček - Rössler, Münzberger (54. Pleskot), Strnad, Martan - Kutílek (86. Němec), Kopp (85. Luptovský), Krejčí, Froš (29. Kořínek) - Mráz (Brus), Jiráský


.

KP dospělých (12. k.) - Prohra venku. 

vloženo 26. 10. 2014    10:55 h.

ObrazekDospělí 25. 10. s mužstvem Agria Choceň
FK AGRIA Choceň - ŽSK Třemošnice - 3 : 1 (2:0)
Branky : 7. a 80. Vondra, 40. A. Kopecký (p) - 68. Kováč

 

 
Utkání průměrné úrovně ovlivnila neodpískaná penalta za stavu 2:1 proti domácím a naopak za stavu 1:0 vymyšlená penalta proti ŽSK ( po zhlédnutí záznamu ji předcházeli jasné "sáně" na našeho hráče, normální kontakt a nafilmovaný pád bez míče ve vápně, kterých je za utkání nespočet) .
   Ve druhé půli střídající mladíci zavřeli po šedesáti minutách hry domácí na jejich půlce, snížili Kováčem na 2:1 a vyrovnání bylo na spadnutí. Následovala penaltová situace, a místo vyrovnání jsme z následného protiútoku, kdy naši penaltovou situaci ještě nevstřebali, obdrželi rozhodující třetí gól.
Moc šancí jsme si tentokrát nevytvořili, ale i soupeř byl bezzubý, takže škoda bodů, které jsme i ne jenom svojí vinou v Chocni nechali. Hráči bojovali, ale kýžené dělby bodů bychom asi stejně nedosáhli. Poprvé v této sezóně se cítíme ukřivděni. Ale ze všeobecného pohledu je to poměrně pozitivní číslo.

ŽK : 1 : 4,  Rozhodčí : Pešek - Štěpánek, Felkl

Choceň : Mikulecký, Baborák, Eisner (69. Seidenglanz), Fikejz (80. Sloupenský), Coufal, Kopecký O., Vondra ( 88. Hroděj), Kopecký A., Šabata, Smejkal, Zavřel ( 87. Rozlívka)

ŽSK :
Auersvald - O. Rychnovský (77. Krátký), Kunášek, V. Rychnovský, Kalina - Culek, J. Vančura, M. Šindelář (58. Filip), Král (58. Kováč) - Šebek, Schneidrwind  (58. P. Šindelář)

Ohlas :
" Na zápas do Chocně jsme, po přečtení delegovaných rozhodčích, jeli připraveni na téměř jasnou záležitost a ani mne nic nepřekvapilo. Pokuď by rozhodčí Pešek měl stejný "penaltový metr", tak bychom za stavu 2:1 pro domácí museli kopat 100% penaltu. A dovolím si to tvrdit i po zhlédnutí záznamu. Penalta byla možná jasnější, nežli ta, kterou po  zakřičení fanoušků doslova vymyslel proti nám. To dle mého názoru hrubě ovlivnilo výsledek zápasu. Více to nechci rozvádět. Kluci musí dělat body hlavně doma. To je v této sezóně poprvé, kdy si na tomto místě stěžuji na chybný verdikt rozhodčího. Utkání mělo pouze průměrnou kvalitu. Naše hráče musím pochválit za bojovnost a nevzdání se, protože minimálně 60 minut měli otěže v rukou oni. Stávaji se ale i horší věci, jedeme dál."


.

KP dospělých (11. k.) - Domácí výhra. 

vloženo 18. 10. 2014    19:19 h.

ObrazekDospělí 18. 10. s mužstvem Sokol Moravany
ŽSK Třemošnice - Sokol Moravany - 3 : 1 (2:1)
Branky : 2. Šindelář, 40. J.Vančura, 62. Šebek - 15. Poláček


Velmi kvalitní utkání s velmi kvalitním soupeřem se muselo líbit divákům a ve výsledku všem Třemošnickým.
Zápas začal zostra a domácí šli již ve 2. minutě díky M. Šindelářovi do vedení. V průběhu celé první čtvrthodiny byli doslova pány na hřišti a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Bohužel se opět potvrdilo pravidlo - "..nedáš, dostaneš...".  Z náhodného protiútoku v 15. minutě si na střílený centr naskočil Poláček a bylo srovnáno. Moravanští hráči začali být od této chvíle o mnoho více vidět a zatlačili domácí do defenzívy. Vyústěním jejich aktivity byla nastřelená tyč Auersvaldovi brány. A právě po té opět platilo stejné pravidlo, ovšem v opačném gardu. Z krásného protiútoku bratří Vančurů zasunul do prázdné brány za Brandova záda J. Vančura předložený balón bráchou Ondrou. Poločas 2:1.
Ve druhé půli naše mužstvo bylo aktivnější a bylo na něm vidět větší snaha po úspěchu. Malinko polevila kvalita utkání z prvního poločasu. Ale i tak v 62. minutě Vančura doslova "vydoloval" zdánlivě ztracený míč v rohu hřiště, obešel obránce a ve velkém čtverci nalezl Šebka. Ten se krásně uvolnil a střelou za tyč uzavřel brankové skóre tohoto utkáni.
Utkání dobře řídila trojice rozhodčích.

ŽK : 3:3
Rozhodčí : Hořínek - Schejbal, Raplík

Třemošnice : Auersvald – O. Rychnovský (67. Schneiderwind), Kunášek, Culek,Kalina - Šindelář M., Kvíčala (77. Kováč), Král (87. Filip),O. Vančura (80. Krátký), - J.Vančura, Šebek (87. Šindelář P.)

Sokol Moravany : Branda - Sokol, Jelínek (66. Pištora), Kubík, Hurta - Lukas (25. Mach), Beran, Knotek, Veselý - Kříž (78.Smejkal), Poláček (78.Branda)

Ohlas:
" Po smolném utkání v Poličce naši kluci opět potvrdili dobrou formu a získali tři body s vedoucím týmem tabulky. Musím jenom chválit, protože až na nějaké menší chyby odehráli doslova vzorové utkání. Takto se má hrát o body, ale i o přízeň diváka. Moravany mají velice kvalitní tým, ale musím konstatovat, že tentokrát na naše mužstvo nestačili."


.

KP dospělých (10. k.) - Prohra v Poličce . 

vloženo 12. 10. 2014    10:15 h.

ObrazekDospělí 11. 10. s mužstvem SK Polička
SK Polička - ŽSK Třemošnice - 4 : 0 (1:0)
Branky : 31. Navrátil, 69. a 88. Stejskal, 83. O. Petr    

Utkání z kategorie "blbec". Naši hráči vstoupili do utkání výborně a do 30. minuty byli těmi lepšími na hřišti. Chyběla tomu pouze gólová koncovka. Co se ale stalo pak bylo jako zcéna z hororového filmu. Fatální individuální hrubka v 31. minutě stopera Kunáška a trest v podobě gólu znamenal zvrat v utkání. Poté nám domácí stihli ještě nastřelit tyč a břevno.
   Do druhého poločasu jsme vstoupili opět dobře a vyrovnání viselo ve vzduchu. To by ale Polička nesměla mít ve svém mužstvu střelce Stejskala, který si v 69. minutě bravůrně naskočil na míč zahraný Navrátilem ze standartní situace. Nad všemi našimi obránci o hlavu výše, nikým neatakován, suveréně zavěsil "pod víko". A bylo po zápase. Ve hře "vabank" na tři zadáky přišla v 83. minutě další individuální chyba stopera Vojty Rychnovského a zároveň bod zmaru - 3:0.
   Závěrečná penalta v 88. minutě završila toto utkání "blbec" a komplex - Stejskal, který penaltu suveréně proměnil, pokračuje.

  
Hodnocení :
"Čtyřgólový trest byl pro naše mužstvo krutý, i když poslední dva góly bylo způsobeno hrou - loterie. Dovolím si tvrdit, že do 30. minuty se domácí o výsledek báli. Naši hráči byli všude první a nebezpeční v rychlých kontrech. Ale co nastalo pak, je pro mne zcela nepochopitelné. Prostě někteří hráči neměli svůj den a poličtí hráči toho skvěle využili. Jakoby věděli kteří naši to jsou a doslova je k tomu zneužili. Ve druhém poločase mi chyběla ta vůle a bojovnost s utkáním něco udělat. Přesně to, co nás zdobilo v předchozích třech vítězných zápasech. Podotýkám, že všechny hrubky byly nevynucené a góly jsme soupeři doslova darovali na zlatém podnose.
Na utkání musíme rychle zapomenout a soustředit se na další domácí utkání. S Moravany to nebude procházka růžovým sadem."

ŽK : 4:1, Rozhodčí : Lukes - Pavlas, Saňák

Polička : Slaný - Pavliš, Novák, Petr J., Škoda, Mužík (75. Poul), Brůna, Urban (46. O. Petr), Klein, Stejskal, Navrátil (87. Kysilko)

Třemošnice : Auersvald - Culek, V. Rychnovský, Kunášek, Kalina - O. Vančura, Král, Kvíčala, J. Vančura, M. Šindelář (76. Krátký) -  Šebek

.

KP dospělých (9. kolo) - domácí výhra. 

vloženo 5. 10. 2014    13:55 h.

ObrazekDospělí 4. 10. s mužstvem TJ Sokol Dolní Újezd
ŽSK Třemošnice - Sokol Dolní Újezd - 2 : 1 (1:1)
Branky : 34. a 57. Šebek - 18. Myšák


Na domácím hřišti jsme potřebovali potvrdit vítězství z Litomyšle a získat tři body. To se povedlo, ale nebylo to nic snadného. Hosté hráli velice dobře a houževnatě.
   Po dobrém vstupu do zápasu jsme pomalu vyklidili střed pole a ten prakticky v celém průběhu opanoval výborně hrající Holec. Výsledkem byla obdržená branka do naši sítě. Z pravé strany centroval neobsazený Fulík a do sítě dopravil hlavou opět zcela samotný Myšák. Snaha našich hráčů o srovnání stavu byla odměněna po několika neproměněných šancích ve 34. minutě. Culek unikl po pravé straně, zpětným míčem do velkého čtverce našel Šebka. Ten se již nemýlil a srovnal skóre na 1:1. Byli jsme zpět ve hře.
   Druhý poločas začal našim náporem a po ohromné hrubce hostujícího obránce v 57. minutě opět Šebek obešel i brankáře a míč dopravil do prázdné brány hostí. V následujících minutách jsme neproměnili mnoho slibných situací a Šebkův hattrick visel ve vzduchu. Nakonec se mu ale již další gól vsítit nepodařilo a v závěru utkání naše mužstvo málem inkasovalo gól. Naštěstí jistý Auerswald dorážku po skrumáži před naší brankou bravurním zákrokem zlikvidoval.
   Pochvalu si zaslouží celý kolektiv, ve kterém vynikal zkušený Jirka Šebek. Vítězství bylo za předvedený výkon ve druhém poločase zasloužené.

Ohlas :
" Jsem velmi rád, že naši hráči otočili nepříznivý stav utkání To svědčí o síle kolektivu. Hosté se předvedli ve velmi dobrém světle. Nedivím se, že mají zatím v této sezóně tak dobré výsledky. Naše můžtvo konečně začíná nastupovat kompletní. Stále nám chybí "už jen" střelec Robert Menšík a obránce Ondra Rychnovský. Lavička je obszená opět kvalitou, takže spokojenost. Vyzdvihnou ovšem musím výkon domácího Jirky Šebka. ten byl nejlepším hráčem na hřišti."

ŽK : 0:1
Rozhodčí : Mrázek - Pešek, Zerzán st., Delegát : Cach

Třemošnice : Auersvald – V. Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek - J. Vančura, O. Vančura, Král (75. Kováč), Kvíčala (89. Filip) - Šebek, Schneiderwind (59. M. Šindelář)

Dolní Újezd : Janecký - Frank, Částečka, Čejka, Vomáčka - Myšák, Fulík, Kabrhel (67. Heinisch) - Klusoň, Holec

.

KP dospělých (8. kolo) - výhra v Litomyšli. 

vloženo 28. 9. 2014    17:29 h.

ObrazekDospělí 27. 9. s mužstvem Jiskra Litomyšl
Jiskra Litomyšl - ŽSK Třemošnice - 0 : 1 (0:1)
Branky : 33. J. Vančura

Vstup do utkání vyšel domácím. Hned v 11. minutě trefil domácí Paclík střelou z 25. metrů břevno. Od 18. minuty jsme se dostali do hry a postupnou kombinací začali přehrávat domácí. Ve 33. minutě zpracoval přesnou přihrávku na prsa Jan Vančura a prostřelil domácího gólmana - 0:1. Druhou branku mohl přidat dobře hrající Jiří Šebek, ale jeho střelu zastavila konstrukce branky. Ve druhém poločase jsme domácí přehrávali, ale vstřelení druhé "pojišťovací" branky nepřišlo ani v 70. minutě kdy Filip Kvíčala trefil střelou za vápnem tyč. Domácí v závěru vysunuli dopředu vysoké hráče a při nás stálo i štěstí když v 87. minutě trefil tyč domácí Rumler. Po konečné hvizdu následovala děkovačka našim fanouškům (až bude nahrán videozáznam z utkání tak se určitě podívejte). 

 Hodnocení :
 " Zasloužené vítězství, tři body ze hřiště soupeře doma, co víc si přát. Na brankové konstrukce 2:2. V závěru utkání jsme přežili jeden velký závar, ale mimo již zmíněných břevna a tyče si domácí nevytvořili téměř nic. Naši hráči trpělivě kombinovali a byli ve hře. Soupeř těžil pouze z nakopávaných balónu na v prvním poločase hrotového Štoudka. Ten se ve druhém poločase zasunul do obrany a tím velké nebezpečí pro naší bránu pominulo. Dnes musím mimo hráčů pochválit i naše fanoušky, kteří vytvořili v Litomyšli perfektní kulisu. Ještě se musím omluvit Ondrovi Rychnovskému, na kterého jsem ve výčtu zraněných v prognóze na toto utkání zapomněl. Takže to napravuji a přeji mu taktéž brzký návrat na trávník."

Litomyšl : Král - Urban, Drahoš (12. Vomočil), Prokop (46. Malý), Hašek, Černý, Štoudek, Sršeň, Kristek (71. Rumler) - Paclík, Kundera

Třemošnice : Auersvald – V. Rychnovský, Kunášek, Kalina (70. Kováč), O. Vančura - Culek, J. Vančura, Král (89. Široký), Kvíčala, J. Vančura - Šebek (86. P. Šindelář), Schneiderwind (65. M. Šindelář).

.

KP dospělých (7. kolo) - výhra na MFK Chrudim B. 

vloženo 21. 9. 2014    10:49 h.

ObrazekDospělí 20. 9. s mužstvem MFK Chrudim B
ŽSK Třemošnice - MFK Chrudim B - 2 : 0 (0:0)
Branky : 50. Šebek, 82. Král z pen.

 Naše mužstvo získalo konečně tři body, když na domácí půdě porazilo B mužstvo Chrudimi. To dorazilo do Třemošnice po domácím dopoledním vítězném utkání A mužstva nad Štěchovicemi (2:0) posílené o jeho "lavičku" a na soupisce se objevili i dva hráči, kteří do tohoto utkání zasáhli (Nadrchal, Dostálek).
   Domácí trenér Petříček ovšem stanovil taktiku, kterou již aplikoval v přípravném utkání proti stejnému soupeři. Chrudimská "šablona" je stále stejná, a tak oba výborně hrající středopolaři Král a novic Kvíčala ( FK Čáslav, Sparta Kutná Hora) doslova "ucpali" střed hřiště a krajní rychlonohé záložníky zase dobře "přibržďovali" naši krajoví hráči. To ještě nebylo vidět tolik v první půlce utkání. V závěru poločasu se valil na bránu domácích jeden útok za druhým. Ovšem dařilo se Auersvaldovi v brance a spolu s obranou soupeři gól vsítit nedovolili. Ve druhém poločase již hra prakticky celé zálohy i obrany, v čele s výbornými čerstvým tatínkem Rychnovským V. a Culkem, podávala zcela kompaktní a solidní výkon, který eliminoval dobrou hru soupeře. Za poctivou práci přišla zasloužená odměna.

 
První branku vstřelil v 50. minutě po brejkové situaci z půlky hřiště Šebek, když přeloboval zasahujícího brankáře v situaci před samostatně proti němu postupujícímu Schnaiderwindovi. Druhý gól padl z penalty v 82. minutě, když si Lipenský prošněroval cestu do velkého vápna přes tři hráče soupeře a nejstarší hráč na hřišti Linhart (ten se podílel i na první vstřelené brance) ho doslova sestřelil. Penaltu jistě proměnil Král. Po prostřídání v chrudimském mužstvu, kdy se dostali do hry již kmenoví hráči B mužstva, nebyl soupeř už tolik nebezpečný. Je pravdou, že tři střely MFK ve druhé půlce jen těsně minuly domácí bránu..... ale  jak známo fotbal se hraje na góly, a v těch bylo tentokrát naše mužstvo produktivnější. 
  Pochvalu si zaslouží celé mužstvo, které se nezaleklo posílené zálohy MFK Chrudim a podalo (konečně) vítězný výkon. Doufejme jen, že příští utkání v Litomyšli bude obdobné.


Ohlas :

" Jsem nesmírně šťastný, že jsme konečně podali proti silnému soupeři solidní výkon, na kterém musíme v dalších utkáních stavět. Mužstvo si "sedá", čerstvá posila- Filip Kvíčala (´94) - se také dobře uvedl a nyní je potřeba pokračovat ve stejných výkonech. Je to už jen na hráčích. Domnívám se, že management klubu pro úspěch mužstva již udělal vše potřebné.Musím ještě zmínit a zároveň popřát brzké uzdravení Jirkovi Kunáškovi a dlouhodobě zraněnému Robertu Menšíkovi, a těšit se na jejich návrat na trávníky. Potom věřím našemu mužstvu, pokuď bude odvádět kvalitní práci jako dnes, že se odpoutá od spodních pozic v tabulce.

ŽK : 2:1

Rozhodčí : Morávek - Pagáč, Hrdý, Delegát svazu : Cápay

Třemošnice : Auersvald – V. Rychnovský, Kalina, Culek, O. Vančura - Petr (16. Kováč, 68. Nepovím) - M. Šindelář (64. Lipenský, 90. Krátký), Král, Kvíčala - Šebek (82. Filip), Schneiderwind.

Chrudim B : Trojan – Linhart, Valda, Štěpánek, Langr (28.Hannich) - Opina (71. Netušil) - Malinský (71. Tlapák), Dostálek (77. Žalud), Nadrchal (77. Malý) - Kroutil, Hauf


.

KP dospělých (6. kolo) - výhra na penalty. 

vloženo 15. 9. 2014 16:16 h.

ObrazekDospělí 14. 9. s mužstvem FK OEZ Letohrad B
FK Letohrad B - ŽSK Třemošnice - 1 : 1 (penalty 1:2)
Branky : 72. Lipenský z penalty – 31. Kunášek z penalty

Ze začátku byla hra vyrovnaná, bez větších šancí. První gól padl po velké chybě v obraně Letohradu, když útočník hostí vystihl malou domů a požár hasil brankář Satoria faulem v pokutovém území. Penaltu proměnil Kunášek. Od té doby byla Třemošnice lepší, ale ze tří příležitostí nevytěžila nic. Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji, hosté ztráceli energii a výsledkem letohradského snažení byl pokutový kop, jenž zužitkoval Lipenský. Jenže další možnosti už rezerva zakončit nedokázala a šlo se na „desítky". V nich Letohradští naprosto selhali a Třemošnice si tak odvezla jeden bod navíc.

Fakta : Rozhodčí: Suchomel. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

FK OEZ Letohrad B: Satoria – Švercl, Petráček, Macháček (79. Janoušek), Pokorný, Černohous (83. M. Beneš), Lipenský (72. Procházka), Dvořáček, Sita, Kříž, Krejčí.

ŽSK Třemošnice:
Auersvald – Nepovím (72. Krátký), Kunášek, Kalina, P. Šindelář, Široký, M. Šindelář, V. Petr (50. Brom), Vančura, Král, Schneiderwind.


.

KP dospělých (5. kolo) - prohra doma. 

vloženo 7. 9. 2014 13:06 h.

ObrazekDospělí 6. 9. s mužstvem AFK Horní Jelení.
ŽSK Třemošnice - AFK Horní Jelení - 0 : 1 (na penalty 4:5)
Branky : 

Naše  nekompletní mužstvo ( chyběli Šebek, Kunášek, Rychnovský O., Menšík, Nepovím) si na domácí půdě neporadilo se slabým soupeřem z Horního Jelení. Toto utkání mělo být z naší strany odrazovým můstkem k lepším výsledkům. Bohužel. Domácí hráči v každém poločase neproměnili vždy po dvou tutových šancích. Jelikož soupeř mimo jedné střely mimo bránu nevyprodukoval vůbec nic, tak se skóre za celých 90 minut nezměnilo. Navíc hosté proměnili všechny pokutové kopy a odvezli si dva body.

Hodnocení :

" Když už neproměníme sólo na brankáře z téměř poloviny hřiště, tak alespoň musí hráči zabojovat v šanci v poslední minutě. Balón se pohybuje na brankové čáře a všichni si snad dávají přednost v zasunutí balónu za čáru. Jsem z výkonu zklamán. Takto se o body nebojuje. Chápu klíčové absence v mužstvu, ale nejvíce brzdí hru staří mazáci. Vše je stále spomalováno různými zasekávačkami a otočkami, což se již v dnešní době "nenosí". Díky tomuto výsledku jsme se ocitli na chvostu tabulky, a to jsem si ani ve snu, po přípravných utkáních, nepředstavoval. Pochvalu si zaslouží snad jen Rychnovský a Král."

ŽK : 2:6

Rozhodčí : Zerzán - Svoboda, Zavřel, delegát : Cach


ŽSK Třemošnice :
Auersvald - Vančura O., Rychnovský V., Culek, Kalina - Petr ( 54. Lipenský), Vančura J., Král, Kováč (72. Krátký) - Šindelář M., Schneiderwind (82. Filip)

AFK Horní Jelení : Stavec - Raich, Houžvička, Velinský, Komárek (69. Martinec), Hendrych, Pecivál, Houžvíček, Pinkas (86. Čermák), Kaňkovský (61. Svatoň), Michálek(69. Chadima)


.

KP dospělých (4. kolo) - prohra venku. 

vloženo 31. 8. 2014 23:06 h.

ObrazekDospělí 31. 8. s mužstvem SKP Slovan Moravská Třebová.
M. Třebová - ŽSK Třemošnice - 3 : 2 (1:0)
Branky : Polák, Vančura pk., Nováček - O. Vančura, Kováč
 

Utkání bylo ovlivněno počasím, když první poločas se hrál za silného deště, druhý sice pršet přestalo, ale na těžkém terénu dělali hráči obou týmů chyby.

6. min. : po zaváhání domácí obrany se v šanci ocitnul hostující J. Vančura - netrefil branku.
15. min. : Okleštěk poslal do šance Poláka ten trefil tyč.
18. min. : ve vápně se uvolnil Masopust, našel před brankou Poláka, který ve skluzu otevřel skóre 1:0.
29. min. : hostující obraně utekl Masopust, jeho střelu gólman vyškrábnul na roh.

52. min. : roh hostí, po velkém závaru domácí obrana odvrátila se štěstím na roh.
60. min. dělovku Staňka golman vyrazil jen před dobíhajícího Masopusta, kterého musel golman faulovat, nařízenou penaltu s velkým štěstím, po zásahu golmana a s pomocí tyče proměnil Vančura - 2:0
63. min. : po levé straně utekl hostující obraně Štěpánek, ale trefil jen tyč
72. min : po hlavičce Šebka, zvonilo za Vykydalem břevno
75. min. : trestný kop Oklešťka tečoval Nováček - 3:0

Když už si všichni mysleli, že domácí jednoznačně zvítězí, přišla nepochopitelná pětiminutovka v podání domácího týmu.

87. min. : po zbytečné ztrátě míče ve středu a rychlé kombinaci se přesně trefil hostující O. Vančura 3:1
90. min : po chybě Strouhala, který zbytečně nikým neatakován posílal hlavou domů dotlačil míč za Vykydala Kováč - 3:2
90.+2. min. : brejk domácích, od poloviny hřiště postupoval nikým neatakován sám na golmana Masopust, svoji střelou však trefil pouze hostujícího golmana.
(převzato ze stránek M. Třebová)

M. Třebová : Vykydal - Strouhal, Vančura, Marek, Novotný - Zapletal, Okleštěk, Staněk, Štěpánek (83. Rázl) - Polák (72. Nováček), Masopust

Třemošnice : Auersvald - Kunášek, Culek, O. Rychnovský (64. P. Šindelář), Kalina (62. Kováč) - O. Vančura, J. Vančura, M. Šindelář (78. Nepovím), V. Rychnovský (78. Filip) - Šebek, Schneiderwind (82. Krátký)


.

KP dospělých (3. kolo) - prohra doma. 

vloženo 23. 8. 2014 20:16 h.

ObrazekDospělí 23. 8. s mužstvem FC Hlinsko.
ŽSK Třemošnice - FC Hlinsko - 0 : 1 (0:1)
Branky : 35. Zakoko
 
Jednalo se o velice vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. U hostů byla citelně znát absence špílmachra Kaufmana. Jediný, kdo v jejich týmu "čeřil na hřišti vodu", byl Vukliševič, který stál také u rozhodující akce zápasu. Po průniku nahrál Zakokovi, který nepovedeným centrem dostal míč o zadní tyč do sítě. Třemošnice mohla chvíli poté vyrovnat z vystihnuté malé domů, ale Menšík se dostal mimo střelecký úhel a akce skončila rohem.
 Druhý poločas začal desetiminutovým náporem Hlinska, který ale domácí ustáli, a to i bez nějakého většího ohrožení Auersvalda. Pak se hrála opět vyrovnaná partie. V 88. minutě měla Třemošnice obrovskou příležitost na vyrovnání. Šindelářem prudce střílený centr prodloužil tečí Šebek, ale golman Kopecký míč směřující pod břevno skvělou reakcí vyrazil a tím zachránil hostům výhru. Zároveň je tak posunul i do 3. kola poháru, v němž se utkání se Starým Máteřovem.     

Góly : 35. Joel Ngandu Kayamba - Zakoko
ŽK : 1 (Šebek) : 1 (Karásek)
Rozhodčí : Mrkvička, Volný, Čech  - delegát : Machala

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský, Kunášek, Kalina (62. V. Rychnovský), V. Petr (78. Filip) - O. Vančura, J. Vančura, M. Šindelář, Culek, Šebek - Menšík (59. Kováč)

FC Hlinsko : Kopecký - Veselský (55. Škorpík), Vukliševič, Mocanu, Nevole, Cach, Karásek, Cepl, Vanžura, Vágner (90. Slavík), Zakoko (70. Půlpán)

.

KP dospělých (2. kolo) - prohra venku. 

vloženo 18. 8. 2014 15:46 h.

ObrazekDospělí 16. 8. s mužstvem SK Holice.
SK Holice - ŽSK Třemošnice - 4 : 0 (2:0)
Branky :

Úvodní utkání našim hráčům absolutně nevyšlo a je třeba na tento výkon honem rychle zapomenout. Nemá cenu se zmiňovat o situacích před inkasovanými góly, trocha štěstí tentokrát stála na straně Holic. Z naší strany to byl odevzdaný výkon, bez vytvoření si jediné šance - až na vstřelený gól z ofsajdové situace. Dvě střely na bránu za celý zápas hovoří za své.
   Hráči Holic odehráli utkání jak potřebovali a rozdíl čtyř gólů je až krutý. Co je platné, že jsme možná byli více na míči, když utkání se hraje na góly. A to našim hráčům holičští hráči zcela jasně ukázali. Mrzí zranění Kaliny ve 26. minutě.

Góly : 5. Kopřiva, 31. a 47. Michalec, 87. Jedlička
ŽK : 0:1
Rozhodčí : Halda - Morávek, Svědiroh

SK Holice : Schmeiser - Krpata, Michalec (80. Stárek), Klouček, Chvála, Machatý (58. Denk), Ručka, Kopřiva, Jedlička, Krpata (68.Dědič), Hanč

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský, V. Rychnovský, Kunášek, Kalina (26. V. Petr, 77. Krátký) - O. Vančura, J. Vančura, M. Šindelář (66. Filip), Culek, Šebek - Menšík (63. P. Šindelář)

.

Vysvětlení pravidla o penaltách. 

vloženo 12. 8. 2014 21:48 h.

mic2.jpgNejdůležitější změnou nadcházející sezony 2014 / 2015 je v případě nerozhodného výsledku zahrávání pokutových kopů, čímž fotbalovým zápasům přibude i na atraktivnosti. Jejich vítěz získá bod navíc.

Postup pro určení vítěze utkání v případě nerozhodného výsledku v řádné hrací době ve všech kategoriích, vyjma kategorie U12 a U13 (MŽ). Ihned po skončení utkání se budou provádět pokutové kopy z pokutové značky podle Pravidel fotbalu příloha A. Každé družstvo provede pět kopů. Provedou-li obě družstva po pěti kopech a obě dosáhnou stejného počtu branek nebo nedosáhnou žádné branky, pokračují v provádění kopů – vždy po jednom kopu ve stejném sledu další hráči družstva tak dlouho, dokud při stejném počtu kopů nedosáhne jedno z družstev o jednu branku více než druhé – vítěznému družstvu bude do tabulky připsán + 1 bod navíc! V tabulce v počtu vstřelených branek a obdržených branek bude započítáno skóre dosažené v řádné hrací době!

Tedy
např. vítěz utkání v řádné hrací době získá 3 body, za nerozhodný
výsledek každé družstvo 1 bod, za prohru 0 bodů. Družstvo, které po nerozhodném výsledku zvítězí na kopy ze značky pokutového kopu, získá 1 bod navíc.
Pokud některé družstvo odmítne z jakéhokoliv důvodu při nerozhodném výsledku provádět kopy ze značky pokutového kopu, získává další bod soupeř a oddílu, který odmítl provádět kopy ze značky pokutového kopu, bude udělena pořádková pokuta 10.000,- Kč (platí pro všechny věkové kategorie).

 


.
.