Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení KP

.

Hodnocení 23. kola krajského přeboru.

Pardubice – To aby zase jednou účastníci Tip ligy Deníku trhali vzteky svoje tikety na kousíčky. Výsledky minulého kola krajského přeboru jim radost určitě neudělaly.

 
Ano, poslední dubnové dějství se zapsalo do historie velmi překvapivými výsledky na účet vysokých favoritů.
První Holice, druhé Svitavy, třetí Česká Třebová, tyto celky zůstaly na štítě. Naopak Litomyšl, Lanškroun, Hlinsko a Heřmanův Městec se mohly potěšit třemi body v kapse.
 Teprve další kola ukážou, jestli to bude jev trvalý, nebo se jednalo jen o ojedinělý výpadek silných družstev.
Nesporné však je, že jak Holice, tak Svitavy, tedy dva největší postupoví uchazeči, daly za poslední tři zápasy shodně jediný gól, což ukazuje, že ne všechno je u nich v pořádku.
 Svitavští už minule porazili Dobříkov po nemastném neslaném výkonu s velkým štěstím a tentokrát jejich kosa narazila na kámen jménem Litomyšl. Hosté podali disciplinovaný výkon, zkraje druhého poločasu se ujali vedení, které udrželi, neboť svitavský nápor byl hodně nevýrazný.
 Holice si přijely pro těsnou porážku do Lanškrouna, kde o výsledku rozhodl pokutový kop proměněný po hodině hry Stasiowskim. Je zřejmé, že názory na oprávněnost jeho nařízení se budou lišit podle klubové příslušnosti. Na skóre 1:0 se tím vůbec nic nezmění.
Je otázkou, kdo nyní svého zaváhání lituje více. Zda Holice, které zahodily možnost utrhnout se na čele na šest bodů, nebo Svitavy, jež zase mohly svoji ztrátu úplně vymazat. Bojovní soupeři se však postavili proti tomu, aby si favorité připsali další body.
 Česká Třebová propásla naději, jak se přiblížit k vedoucímu duu, ta ovšem neprohrála s nějakým outsiderem, nýbrž v Žamberku, který podává stabilně kvalitní výkony. Osmnáctá branka nejlepšího střelce soutěže Myšáka stačila jenom na korekci porážky.
 Zásluhou proměněné penalty exekutora Zahálky si čtvrté místo upevnila v okresním derby s Moravskou Třebovou Cerekvice a dopředu se nadále dere béčko Chrudimi. To vyhrálo gólem Koppa z 88. minuty na hřišti Dobříkova.
 Velice se vyrovnala situace kolem ožehavé čtrnácté příčky, která bude znamenat baráž se soupeřem z I. A třídy. Mezi osmým a čtrnáctým týmem tabulky je jen pětibodová mezera, nemluvě o tom, že se „drápkem" pořád drží svojí naděje i Heřmanův Městec.
 Za pozornost stojí i výhra Vysokého Mýta nad pravděpodobně již odsouzenou Třemošnicí. Pro domácí to je první tříbodový zásah na jaře.
Velmi mnoho o tom, jak nakonec celá detektivka nazvaná „Krajský přebor 2011/2012" dopadne, napoví „anglický" týden, který je pro účastníky nachystán. Kromě obvyklých víkendů se totiž v úterý 8. května odehraje vložené kolo, takže na týmy čekají během dvou či tří dnů dva těžké zápasy. A to bude pořádná zkouška.

Zdroj : Chrudimský deník

.

Hodnocení 22. kola krajského přeboru.

Pardubicko -  Fotbalový krajský přebor nám o víkendu vstoupil do své poslední třetiny a situace na madailových postech zůstala po 21. kole neměnná.
 Obě vedoucí mužstva se v domácím prostředí musela spokojit pouze s nejtěsnějšími výhrami 1 : 0, ale i to pro ně znamená cenné tři body.
 Holický lídr zvítězil nad houževnatým soupeřem z Cerekvice nad Loučnou, kterou držel nad vodou svými zákroky brankař Ehrenberger. Přelstil ho pouze Chvála na konci úvodní čtvrthodiny. Z pohledu celého zápasu je výhra domácích ovšem zasloužená. Měli více ze hry a byli fotbalovější.
 Druhé Svitavy se doma také značně zapotily proti Dobříkovu. Toho oslabilo v 54. minutě vyloučení Moníka. Domácí využili přesilovku o osm minut později, kdy jim hubené vítězství zajistil futsalový reprezentant Belej.
 A konečně třetí medailista, třetí Česká Třebová, vyprovodil petigólovým výpraskem heřmanoměsteckou Jiskru, která se v praxi přesvědčila, že prostě není Třebová jako Třebová. Před týdnem totiž naopak domácí hladce přehrála tu Moravskou. Však si také trenér Jiskry Tomáš Celuda nebral ohledně hry svých svěřenců žádné servítky : "Obrana udělala takové chyby, že se to nevidí ani u žáků. Někteří hráči, ať si sáhnou do svědomí."
 Další tři zápasy byly měřením sil mezi týmy ze Svitavska a Ústeckoorlicka. V duelu sousedů v tabulce Moravská Třebová porazila Žamberk 3 : 1 a dostala se tak před svého posledního soupeře na pátou příčku. Zásluhu na tom měl především Konečný dvěma přesnými trefami.
 Souboj týmů, které se hodlají vyhnout baráži, vyzněl jasně pro Litomyšl, jež zdolala Choceň 3 : 0. Druhý poločas orámoval gólově A. Bednář góly ve 46. a 90. minutě, třetí branku přidal Holec.
 Relativně o nic nešlo v duelu Polička - Vysoké Mýto, který skončil smírně 2 : 2. Hostům zajistil teprve první bodový počinek v jarní sezoně Kráčmer trefou v poslední minutě.
 Derby Chrudimska bylo ve znamení souboje jiý téměř "utopené" Třemošnice s Hlinském, které usiluje o únik ze 14. příčky znamenající baráž se třetím týmem I. A třídy. A celek z Vysočiny ke splnění tohoto cíle udělal rázný krok po výsledku 1:4. Stínem utkání byla šarvátka na konci poločasu, kdy museli jít předčasně pod sprchy domácí J. Vančura a hlinecký T. Bouška. Poločasový stav 1 : 1 změnil hned na začátku druhé půle hrající trenér Hlinska Sigan, který z rohového kopu vybídl ke skórování Holce a v závěru hosté přidali ještě další dva góly.
 Zbývající utkání mezi rezervou MFK Chrudim a Lanškrounem muselo být odloženo protože hřiště U Vodojemu bylo po páteční bouřce značně zatopené.  
Zdroj : Chrudimský deník


.

Hodnocení 21. kola krajského přeboru.

Pardubice - Zákaz "bodolovu" ! S touto cedulí se setkáváte na každém domácím stadionu. Hostující mužstva tohoto výstražného upozornění nedbají a z každého utkání se snaží vytěžit maximum.
Holice, které již na jaře vylovily dva rybníky na Orlickoústecku, přesněji řečeno ten choceňský a vysokomýtský, se o víkendu chystaly na podzimní štiku ze Žamberka. Ta se vjarních vodách pohybovala poněkuť lekle, nicméně po sobotě opět obživla. Přitom vedoucí tým krajského přeboru měl několikrát slušně nahozeno. Nicméně pokaždé se domácí ryba z háčku vyvlékla. Hlavní zásluhu na zastavení rybářské jízdy z Holic měl domácí brankař Mareček. A domácím stačil jediný zásek.
" Velmi silný protivník naštěstí pro nás neměl střelecký den. Náš výkon byl výborný i díky nestárnoucímu navrátilcovi do sestavy Ulvrovi, který dal mužstvu herní jistotu. Celkově jsme pro vítězství udělali více," má jasno trenér Žamberka Jaroslav Veselý. Na každého to jednou příjde. Znáte to, máte zápas blbec. Holicím nezbývá nic jiného než doufat, že si ho pro jarní část vybraly. " Utkání se absolutně nepovedlo celé naší zadní řadě. Její výkon bych přirovnal k okresnímu přeboru. Soupeř se asi pětkrát dostal k naší šestnáctcea kvůli váhající obraně to skoro vždycky smrdělo golem," lamentoval holický lodivod Jiří Tesař.
S poloprázdnou sítí se vrátili na svou základnu také borci Svitav. Rovněž druhý žhavý kandidát postupu do divize poprvé na jaře stratil. Zachraňující se Lanškroun vystavěl před svým "rybníkem" protipovodňovou hráz a jarní velká voda ze Svitav ji nedokázala protrhout. Paradoxně díky holickému zaváhání si ještě může druhý celek tabulky mnou ruce. Na vedoucí post už strácí pouze tři body. A to je jediný zápas.
Klopýtnutí favoritů postavila zpátky na nohy Cerekvici a Českou Třebovou. Na jejich navijácích zůstaly chrudimské béčko, respektive Vysoké Mýto. Jejich hráči, aby si teď došlim koupit ještě lepší vybavení.
Ze sestupové bažiny se snaží vyškrábat Heřmanův Městec, který přejel Moravskou Třebovou. Zato nad Třemošnicí se zavřely vody ...
Zdroj : Chrudimský deník