Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj st. žáků

.

  Starší žáci hodnotí soustředění.

Obrazek

Starší žáci zvládli úspěšně od 26. do 29. 1. čtyřdenní soustředění. Z různých důvodů se ho však nemohlo zúčastnit několik hráčů (Marek a Josef Lebduškovi, Filip, Vašíček, Češka, Šindelář  a Velebný) a proto jsme uvítali účast i tří hráčů, kteří však už patří věkově do mladšího dorostu. Šlo o Pumera, Urbánka a Charváta. Za jejich poctivou práci během soustředění jim děkuji a věřím, že nyní se již zapojí do tréninkového procesu se svou věkovou kategorií.

Objevily se i tři víceméně nové tváře a to brankař Ondra Pilný, šikovný gólový hráč Víťa Svoboda ( oba z  H. Městce ) a tvořivý Tomáš Mikyska ze Žlebů. Ten se bohužel hned první den soustředění zranil, ale jeho  zranění (zřejmě výron kotníku)  snad brzy odezní a opět se do přípravy zapojí. Byla na něm vidět chuť a myslím si, že v něm určitý potenciál dřímá. Městečtí hoši zapadli do kolektivu skvěle a přestože Ondra by měl zapracovat na fyzičce ( u brankaře se to možná dá částečně tolerovat… ), oba by mohli být velkým přínosem pro jarní odvety. Z osobních důvodů se Musil objevil až v neděli a jeho síla a odpočinutí byla znát. Podobně to měl i Procházka jen s tím rozdílem, že se objevil pouze v sobotu. Prakticky všichni ostatní ( Radek a Adam Šťastní, Široký, Krčmář, Mejtský, Podaný, Bém i Patrik Oswald )přistoupili ke všem běhům, úkolům a cvičením zodpovědně a poctivě. Zapojí-li se Mach a Malý záleží pouze na nich samotných.

Celkově lze tuto čtyřdenní „makačku“ , kterou jsme zakončili modelovým zápasem na naší UMT s místním dorostem (7:14), hodnotit  pozitivně a věřím, že většina bude na jaře ze soustředění čerpat a budou odvádět minimálně stejně dobré výkony jako v podzimní části. Nyní nás čeká kratší odpočinek a trénink až ve čtvrtek 2.2. v 18:00.

V neposlední řadě je pozitivem příchod  nového „kolegy“ p. Martina Fajmana, který se postupně začne zapojovat do práce se staršími žáky, kteří budou snad i na jaře těšit oko fotbalového diváka.

Závěrem chci poděkovat Městu Třemošnice, pí Oswaldové, p. Klápovi, občerstvení  Josef Starý a cukrárně  Blažková za celkově bezproblémové zajištění této akce.

                                                                     Pavel Kolbaba trenér starších žáků ŽSK třemošnice


.

  Starší žáci na halovém turnaji v Chlumci n. C.

Obrazek

V sobotu 21. 1. 2012 se starší žáci po čtvrtečním prvním tréninku, který byl však z důvodu nepříznivého počasí víceméně zrušen, zůčastnili halového turnaje v Chlumci nad Cidlinou.

Ve skupině jsme nejprve smolně prohráli s Lysou nad Labem, účastníkem středočeského KP 1 : 2, když jsme byli sice nebezpečnější, ale bohužel bez většího gólového efektu (mj. dvě tyče a břevno). Pak jsme ještě smolněji remizovali s Třebeší, účastníkem královéhradeckého KP 1 : 1, když jsme inkasovali vyrovnávací branku půl minuty před konce z rohu, který nemusel ani být. Pak jsme si ale už spravili chuť po výhrách 2 : 0 se Sokolem Skřivany (1. třída HK) a na závěr jsme vyprovodili domácí „áčko“ , také královéhradecký KP 6 : 0. Tyto výsledky nám nakonec stačily v zamotaném průběhu k postupu do skupiny o 1. - 4. místo, kam jsme však po prohře ve skupině s Lysou nad Labem (pozdější vítěz turnaje) šli bohužel bez bodu. Po bezbrankové remíze s RMSK Nový Bydžov jsme v posledním turnajovém vystoupení porazili Sokol Stodůlky 4 : 1 a v konečném součtu obsadili nakonec pěkné druhé místo.


V neposlední řadě je třeba zmínit, že jsme získali i individuální ocenění, protože nejlepším střelcem turnaje se stal Marek Lebduška a hráčem Jakub Musil. O našich 14 branek se podělili Marek Lebduška 5, Adam Šťastný 3, Svoboda 3, Musil 2, Podaný 1. Turnaj jsme odehráli v této sestavě : Pilný - Vašíček, Podaný, Adam Šťastný, Marek Lebduška - Musil, Bém, Svoboda, Mikyska. Nyní nás čekají v pondělí a ve čtvrtek dva tréninky a  hned po nich třídenní soustředění…


.

Starší žáci ukončili sezonu domácím turnajem.

ObrazekStarší žáci ukončili sezonu domácím turnajem na malé UMT. Tohoto turnaje se zúčastnilo kromě nás Jeřišno, které nahradilo na poslední chvíli omluvivší se družstvo ze Ždírce nad Doubravou a nastoupilo s o něco staršími hráči, dále Žleby, Heřmanův Městec, Řečany nad Labem a Golčův Jeníkov. V tomto pořadí bylo i konečné umístění. Naši chlapci všechny soupeře poměrně snadno porazili, snad jen se sousedním Heřmanovým  Městcem to bylo drama prakticky do poslední sekundy, kdy rozhodl Široký. Nejlepším střelcem turnaje se stal Marek Lebduška se sedmi brankami, hráčem náš Adam Šťastný a brankařem Ondřej Pilný z Heřmanova Městce.
Naši borci nastoupili takto : Procházka - Marek Lebduška, Adam Šťastný, Jan Široký, Petr Šindelář - Lukáš Bém, Jan Krčmář, Patrik Oswald, Michal Filip. Radek Šťastný a Tomáš Mejtský pomohli doplnit  Jeřišno. Ceny všem zúčastněným předali bývalý ligový hráč dnes ve službách MFK Chrudim Radim Holub a futsalový reprezentant Jakub Žďánský.

Nyní bude vánoční pauza a k prvnímu tréninku se sejdeme 19. 1. 2012 v 18:00 na UMT. Všem hráčům přeji úspěšný závěr roku a samozřejmě začátek toho nového, doléčení případných zranění a plno elánu do zimní přípravy s jejímž plánem budou všichni brzy seznámeni.