Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsl. zimní přípravy / dospělí 1

.

A mužsvo vyhrálo v poslením přátelském utkání

Obrazek Poslední přátelské utkání před sezonou se hrálo (12. 3.) 
 ŽSK Třemošnice - Staré Hradiště - 1 : 0 (0 : 0)
 
Branky : Hanousek
 
 
Ke generálce na sobotní (19. 3.) úvodní utkání prvního jarního kola mistrovských soutěží jsme si pozvali 6. mužstvo I. A třídy (Pardubický kraj) - Sokol Staré Hradiště. A myslím si, že jsme zvolili správně.
Hra byla poznemenána nerovným povrchem. Proti perfektnímu povrchu umělých trávníků na kterých jsme celou přípravu absolvovali, dělal povrch hráčům, nevyjímaje hostujících, nemalé problémy. Ale s tím se do mistrovského zápasu příští sobotu musíme vypořádat, jiné to nebude. Trenér domácích se musel poprat se skutečností, že na první mistrovský zápas budou chybět někteří hráči a sestava tomu napovídala. Zároveň někteří hráči doléčují zranění a nemoci (záměrně nechci jmenovat). Taktéž mužstvo hostí zřejmě nadorazilo kompletní, jelikož v závěru utkání nastoupil na hrot i výborný brankář Habivský. Mužtvo hostí začalo zápas s agresivním presingem hodně "nahoře", což nás doti zaskočilo a trvalo asi 25. minut, nežli jsme se s tím vyrovnali. Jenže během těchto minut jsme mohli inkasovat. Hosté trefili dvakrát brankovou konstrukci. Pak se začala hra vyrovnávat a dovolím si tvrdit, že ve druhé půli jsme již byli opět tím "našim" týmem. Hanousek vstřelil krásný gól, když si položil brankáře a po kličce právě jemu vsítil do prázdné branky. Za zmínku stojí ještě neodpískaná penalta za faul na Smutného, čemuž se divili mimo nás nejenom diváci, ale i celý realizační tým Sokola St.Hradiště. Jasně zablokovaná noha Smutného by byla asi "branková". Na druhou stranu si musíme zvykat na situace, které nás mohou na jaře čekat.
Závěrem mohu konstatovat, že příprava se povedla. 7. zápasů vítězných, jeden remizový a jedna prohra o tom svědčí. Držme palce našim hráčům, aby i v tomto duchu vstopili do mistrovské jarní poloviny soutěže.

Sestava : Vojáček (46.Žďánský) - Kalina, Hluchník, Kunášek, Culek - Tyle(60.Forman), Lebduška, J. Vančura,O. Vančura - Lipenský(46.Smutný), Hanousek
Referát k utkání poslal sportovní manažer A mužstva Tomáš Jambor.


.

A mužstvo v posledním utkání poháru prohrálo.

Obrazek Sedmé utkání zimního turnaje se hrálo (6. 2.) 
 SK Chrudim - ŽSK Třemošnice - 1 : 0 (1 : 0)
 
Branky : 

 Dohrát zimní turnaj AFK Chrudim, který jsme již jasně vyhráli, odjelo téměř torzo A týmu, vhodně doplněno dorostenci a hráči hostujícími v jiných klubech (Prachovice). A nebýt jedné povedené standartní situace, tak jsme mohli uhrát s téměř kompletním mužstvem SK Chrudim i lepší výsledek.Tím nechci vůbec zpochybňovat kvalitu soupeře, ale chci vyzvednout velice dobrý výkon našich hráčů. Všichni dorostenci podali velice uspokojivý výkon  a myslím si, že nám rostou další hráči pro doplnění A týmu v následujících letech.

Sestava : Vojáček - O. Rychnovský, Hluchník, Kalina, Culek - Forman, V. Rychnovský, J.Vančura, Petr - Tyle, Gazdík
Střídali : M. Jablečník, Opočenský

Omluveni : Lebduška (nemoc), Škopek (zranění), O.Vančura (nemoc), Šebek(zaměstnání), Hanousek (dovolená), Kutílek (zranění), Žďánský (zaměstnání), Kunášek (škola), Lipenský (zaměstnání), Smutný (dovolená)
Referát k utkání poslal Tomáš Jambor.


.

Remíza A mužstva v dalším přípravěném utkání  

Obrazek Přípravné utkání A mužstva na UMT v H. Brodě (26.2.)

 Ždírec nad Doubravou - Třemošnice - 0 : 0 (0:0)
 
Branky : 

 Do utkání vstoupili lépe Třemošničtí, ale Tyle ani Hanousek, který trefil pouze tyč, své šance neproměnili. Soupeř zahrozil pouze střelbou zdálky. Ve druhé půli trefili břevno domácí a na druhé straně neproměnili stoprocentní šance Smutný a Hanousek. Utkání mělo vysokou úroven, i když ŽSK scházelo poměrně dost hráčů.
Miroslav Teplý, trenér ŽSK Třemošnice : "Do utkání jsme nastoupili bez Šebka, Kaliny, Kutílka a Vojáčka, navícv prvním poločase ostoupil pro zranění Škopek. Soupeř dokázal po celé utkání udržet vysoký presink a i proto se jednalo o kvalitní utkání. My měli víc šancí, ale především ve druhé půli více ze hry soupeř, kdy se unás přece jen projevila únava, což se po dvou víkendových tréninkových jednotkách dalo čekat.

Sestava : Žďánský - O. Rychnovský, Hluchník, Škopek (33.Kunášek), Culek - O. Vančura, J. Vančura (70. V. Rychnovský), Lebduška, V. Rychnovský (50. Lipenský) - Hanousek, Tyle (46. Smutný)
Referát k utkání převzato z Chrudimského deníku.


.

A mužsvo hrálo další utkání v zimním turnaji.  

ObrazekŠesté utkání se hrálo (19. 2.)  Rozpis turnaje - zde

ŽSK Třemošnice - SK Stolany - 6 : 2 (4 : 2)
Branky : Šebek 3, Lebduška, Tyle, Hanousek


K vítězství v turnaji nám stačil z posledních dvou utkání pouze bod. Naši borci však nenechali nic náhodě a po jednoznačném průběhu utkání ve stylu "kočka - myš" rozstříleli soupeře lichotivě 6:2.Jen doufejme, ža na jaře ve druhém mistrovském kole bude tato práce taky tak snadná (ale to si opravdu nemyslím).
V utkání jedna krásná akce střídala druhou a kdyby naši střelci zachovali v koncovce chladnější hlavu, mohl být účet vstřelených branek i dvouciferný. Soupeř hledá stále jak hráče, tak i herní systém.
Mužstvo si jako celek zaslouží pochvalu a to nejen za výbornou hru v průběhu celého turnaje, přístupu k utkáním i tréninkům, ale i za celkové vítězství na něm.

Branky : 2. Lebduška, 18., 35., 37. Šebek, 81.Tyle,88. Hanousek

Sestava : Vojáček - O. Rychnovský,Hluchník,Škopek,Culek - O. Vančura, V. Rychnovský,Lebduška,Kutílek - Šebek,Hanousek (J. Vančura,Kalina,Tyle,Smutný)
Omluveni : Žďánský, Kunášek,Lipenský,Štěpař
Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor


.

Vítězné tažení zimním turnajem pokračuje.  

ObrazekPáté utkání se hrálo (12. 2.)  Rozpis turnaje - zde

SK Spartak Slatiňany - ŽSK Třemošnice - 0 : 1
(0:0)

Branky : 48. Hanousek (z penalty)


 Také páté vystoupení našich hráčů na turnaji AFK Chrudim bylo úspěšné. Získali jsme tři body a máme reálnou šanci tento turnaj vyhrát.
  Utkání přineslo pohledný fotbal, který se hrál v poklidném tempu mírně poznamenaným pátečním plesem v našem kulturáku. Soupeř zvolil taktiku propracované defenzivy a tato taktika slavila skoro úspěch. První poločas 3 : 1 na šance v náš prospěch. Ve druhém poločasu jsme po faulu na Hanouska (exekutorem byl sám faulovaný hráč) dali rozhodující branku. Pak ještě na obou stranách zazvonila branková konstrukce ( u nás po jasném a neodpískaném faulu na Hluchníka a na druhé straně si soupeř nastřelil břevno sám) a Vojáček zmařil výborným zákrokem vsítění branky soupeřem. Naši hráči zahodili další asi 4 šance v tomto poločase a nic jiného se už do konce utkání nestalo.
   Výhra byla zasloužená, jelikož 75 % utkání jsme odehráli na soupeřově půlce a na jasné šance zvitězili asi  5 : 2.Škoda jen, že jsme tuto bilanci nezúročili brankově.

Sestava : Vojáček - O. Rychnovský, Hluchník, Škopek, Kalina -J.Vančura, Lebduška, V. Rychnovský, Kutílek - Lipenský, Hanousek (Culek, Kunášek, Šebek, Tyle)

Zranění :
Žďánský, Smutný, O. Vančura, Štěpař
Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor


.

A mužstvo vyhrálo další utkání zimního turnaje 

ObrazekČtvrté utkání se hrálo (5. 2.)  Rozpis turnaje - zde

ŽSK Třemošnice - SK Libčany - 5 : 1 (3 : 0)
Branky : Hanousek 2, O. Vančura, Šebek, V. Rychnovský

Ve 4. utkání turnaje AFK Chrudim (UT) jsme narazili na vedoucí mužstvo 1.A třídy hradeckého kraje a po čtvrté vítězně.
  Hned od začátku bylo vidět, že soupeř má asi vyšší ambice. Presentoval se kvalitní rychlou kombinační hrou, nenakopával zbytečně balóny a působil velice fotbalovým dojmem. To vše pouze k naší šestnátce. Naši hráči opanovali stejným způsobem, proti soupeři však s brankovým efektem. V první půli jsme vstřelili tři góly a několik slibných šancí zahodili. Soupeř zahrozil jen jednou nepřesnou hlavičkou mimo naši bránu a nepovedenou střelou.
   Do druhého poločasu jsme nastoupili s plánovanými změnami v sestavě a trenéři si zkoušeli různé posuny na hráčských postech. To pomohlo soupeři ke korigování stavu na 3:1, když Vojáček bravůrním zákrokem ještě jednu tutovku soupeři překazil. V 60. minutě si sestava znovu "sedla" a naši borci pokračovali ve výborném výkonu. Vojáček v brance překazil reflexním zákrokem soupeři možnost vstřelit ještě jednu branku a náš brankový účet zakončil nevídanou střelou po rozehrání trestného kopu Hanousek. Ten vymetl z 20 metrů pavučinu v pravém horním rohu soupeře tak, že brankář nezvedl ani ruku. Jestli mne neklamou moje poznámky, tak při cca 80% úspěšnosti v zakončování mohl být výsledek i dvojciferný.
   Celé mužstvo zaslouží pochvalu za výborný výkon a z jednotlivců bych tentokrát vyzvedl výkon Vojty Rychnovského a Petra Hanouska ( ten se zúčastnil utkání poprvé v zimní přípravě).Pro nemoc chyběli : Lebduška, Žďánský, Smutný,Tyle, Lipenský(zaměstnání), Štěpař.
   Pěkný zápas završil usměvavý výkřik "do tmy" za stavu 4:1 trenérem hostí na své hráče : " Dali jste si čtyři vlastňáky, jinak by jsme vedli 1:0"

Sestava :
Vojáček - O. Rychnovský, Hluchník, Škopek, Culek - O.Vančura, V. Rychnovský, J.Vančura, Kutílek - Šebek, Hanousek (Kunášek, Kalina)
Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor


.

Vysoká výhra A mužstva na zimním turnaji

ObrazekTřetí utkání zimního turnaje na UMT pořádaný AFK Chrudim 29. 1. od 15 hodin. Rozpis turnaje - zde

Jiskra Heřmanův Městec - Třemošnice - 0 : 7
(0:3)
Branky : Šebek 3, Smutný 2, Gazdík, Kutílek


Utkání bylo jasně v režii fotbalistů z Třemošnice,kteří mohli vyhrát i dvouciferným výsledkem,když spoustu vyložených šancí ještě nepromněnili.Soupeř ohrozil jejich branku jenom jednou a to z pokutového koupu ,který Žďánský zlikvidoval.
Miroslav Teplý:,,Soupeř, který je 2. v tabulce 1.A třídy nám dovolil opravdu hodně,což je pro mě velkým překvapením i proto ,že nám chybělo dost hráčů(V.Rychnovský, Culek, Hanousek, Lipenský, Kunášek, Tyle, Štěpař) a nastoupili i dva dorostenci Forman s Gazdíkem, které musím pochválit. Nevím jestli Heřmanův Městec neměl svůj den a my naopak ano, ale výsledek nepřecenuji i když jsem s dosavadním průběhem přípravy velmi spokojen.´´

Sestava : Žďánský - O. Rychnovský, Hluchník, Škopek, Kalina - O. Vančura, J. Vančura, Lebduška, Kutílek - Šebek, Smutný (Vojáček, Gazdík, Forman)
Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor


.

A mužstvo porazilo Sokol Živanice

ObrazekDruhé utkání zimního turnaje na UMT pořádaný AFK Chrudim 23. 1. od 15 hodin.

ŽSK Třemošnice - Sokol Živanice - 2 : 1
(2 : 1)
Branky : 19. a 33. Šebek - 12. Černík

Druhé vystoupení našeho mužstva na UT v Chrudimi bylo vítězné. Tentokrát jsme zdolali mužstvo, které vede mistrovskou tabulku krajského přeboru pardubicka - tedy naši soutěž - Sokol Živanice.
Utkání hlavně v prvním poločase sneslo přísné měřítko a mělo vynikající parametry. Živanickým patřil úvod, což vyjádřili vstřelenou brankou. Naši hráči ustáli i pokračující nápor a od 15. minuty postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou a do poločasu otočili skóre. Střelecky se dvakrát prosadil Šebek. Škoda dvou šancí těsně před poločasem, když v té největší se ocitl O.Vančura. Ten mířil zcela osamocen z hranice šestnáctky nad bránu soupeře.
Druhý poločas přinesl vzruch hlavně v 58.minutě, když po faulu na Kutílka v pokutovém území soupeře nařídil rozhodčí Kolbaba penaltu. Tu kapitán mužstva Lebduška neproměnil. Od té doby začalo mužstvo Živanic "tlačit na pilu" a výsledkem byly tři šance z kategorie "tutových". Ovšem brankář Žďánský prokázal své kvality a šance bravůrně zlikvidoval. Hráči si v dalším průběhu utkání sáhli na dno sil a výsledek udrželi.
Trenér Teplý předpovídal, že vzhledem ke včerejšímu dosti razantnímu tréninku dává mužstvu 60.minut a pak možné výpadky omlouvá. Musel být mile překvapen, když mužstvo opravdu "hrabalo" až do konce utkání. Proto si zaslouží celý kolektiv pochvalu.

Sestava : Žďánský - O.Rychnovský, Hluchník, Kalina, Culek - O.Vančura, J.Vančura, Lebduška, Kutílek - Šebek, V.Rychnovský (střídali  Kunášek, Lipenský)
Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor


.

A mužstvo vyhrálo první utkání zimního turnaje

ObrazekPrvní utkání na zimním turnaji na UMT pořádaný AFK Chrudim 15. 1. od 11 hodin.

AFK Chrudim - ŽSK Třemošnice - 2 : 3
(1 : 1)
Branky : 12. a 52. O. Vančura, 80. O. Lipenský


Za pěkného, mírně větrného počasí, na výborné "umělce" vstoupili naši muži do již tradičního turnaje AFK Chrudim vítězstvím nad kombinovaným celkem domácího AFK ( z divizního kádru Mrázek, Klíma, Beneš,Mastík, Kopecký,Merkl,M. Holub, Kroutil, Michalec).
Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro naše barvy. A vzhledem k více vytvořených šancí našim mužstvem i koncem spravedlivým. Střelecky se prosadil Ondra Vančura, v poli hrál prim kapitán mužstva Lebduška a v obraně se líbil Ondra Rychnovský. Jinak celé mužstvo zaslouží pochvalu jak za výkon, tak i dosavadní přístup k tréninkovým jednotkám. Brankař Vlček pomohl při absenci našich brankařů.
Góly : 12. O.Vančura  0:1, 52. O.Vančura 1:2, 80. Lipenský 2:3

Pochvala výborným rozhodčím : hlavní Cach, na čarách Bleša a Kiš.

Sestava :  Vlček - O.Rychnovský, Hluchník, Kalina, Culek - O.Vančura, J. Vančura, Lebduška, Kutílek - V.Rychnovský, Šebek (postupně střídali  Smutný, Kunášek, Lipenský)

Referát k utkání poslal sportovní manažer Tomáš Jambor.